Piknik “You Are What You Eat” PORONIN 2019

W ramach projektu “You Are What You Eat” finansowanego z Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ , Wymiana Młodzieży Stowarzyszenie European Mobility Center zorganizowało piknik we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Przedsięwzięcie zostało skierowane do młodzieży, dzieci i rodzin mieszkających w Poroninie i okolicach. Celem pikniku było zwrócenie uwagi na kwestie zdrowego odżywiania, zapoznanie odbiorców z działaniami ekologicznymi, postępowania przyjaznego dla środowiska. W trakcie pikniku uczestnicy wymiany zorganizowali szereg gier i zabaw w tematyce zdrowia i ekologii, m.in. tworzenie ekologicznych toreb, interaktywna piramida zdrowego odżywiania, warsztaty “land art”, recyclingowa koszykówka, własnoręczne instrumenty. Wystawione zostały na pokaz stroje ekologiczne, które dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poroninie wykonywały dzień wcześniej na warsztatach z naszymi uczestnikami.

Nie zabrakło fotobudki z “ekohashtagami”, która stała się najpopularniejszym punktem pikniku. Podczas wydarzenia gościliśmy również ekspertów od wspinaczki górskiej, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach, a także o tym jak ważna jest aktywność fizyczna – dla zdrowia i dla ducha!

Młodzież z Poronina włączyła się do pikniku z entuzjazmem, na koniec dziękując uczestnikom piosenką regionalną w akompaniamencie gitary. Piknik zakończył się wspólnym śpiewaniem. Poronin czeka na kolejną edycję!